![detroit-become-human-main](/sites/default/files/styles/article_full/public/post_images/detroit-become-human-main.jpg?itok=taBRuU72)
Στο pre-E3 event της Sony για το PlaySation ανακοινώθηκε το Detroit: Become Human της Quantic Dream, αλλά δεν είχαμε πληροφορίες για το πότε κυκλοφορεί, κάτι όμως που πλέον έγινε γνωστό, ο neo-noir τίτλος θα γίνει διαθέσιμος μέσα στο 2018.
Η πληροφορία αναφορικά με την κυκλοφορία του Detroit: Become Human έρχεται από τον David Cage, ο οποίος είναι director στην Quantic Dream.
Ο τίτλος είναι αποκλειστικός του PlayStation 4 και ο Cage έδωσε την πληροφορία σε συνέντευξη του. Εκεί μεταξύ άλλων ανέφερε ότι θέλει ο παίκτης να έχει τη δυνατότητα γράφει το σενάριο, να σκηνοθετεί αλλά και να πρωταγωνιστεί, εξελίσσοντας προφανώς την ιστορία παράλληλα. Τέλος ανέφερε ότι γεγονότα της πραγματικής ζωής, όπως η τρομοκρατία, επηρεάζουν το σενάριο του παιχνιδιού.
Δείτε παρακάτω το trailer της ανακοίνωσης του Detroit: Become Human.